O festivalu

AREÁL SE OTEVÍRÁ V PÁTEK 28. 4. V 17:00 A V SOBOTU 29. 4. JIŽ VE 13:30!

Festivalovou sezónu na Jižní Moravě již devět let pravidelně zahajuje největší brněnský open air hudební festival Čarodějáles, konající se v překrásném přírodním areálu brněnské Riviéry. Akce je přímo navázaná na dříve největší pohanský svátek a lidový zvyk pálení čarodějnic.

Našlapaný narozeninový program odpálí 28.4.17 unikátní punkový pátek – největší legendy českého a slovenského pub a punk rocku v jeden večer na jednom podiu: TŘI SESTRY, VISACÍ ZÁMEK, SLOBODNÁ EURÓPA a PLEXIS.

Za dekádu se akce vyprofilovala v čím dál více mezinárodní rockovou přehlídku s občasnými přesahy do jiných žánrů, se zastoupením věhlasných legend i nejčerstvější mladé krve. To znovu potvrzuje line up hlavního festivalového dne soboty 29.4.17. Ze Švédska dorazí pouze čas od času reinkarnovaní věrozvěstové rap metalu, tvůrci několika světových megahitů CLAWFINGER, kteří jsou vzorem pro mnoho současných následovníků. Zvonivé kytary a hymnické refrény KENSINGTONE plní v Holandsku stadiony a jejich popularita strmě stoupá v celé Evropě, o čemž svědčí i beznadějně vyprodaný únorový pražský koncert. Britští THE QEMISTS, mixující drum´n´bass s rockovými riffy, jsou po loňských strhujících show na ČARODĚJÁLESu a ROCK FOR PEOPLE v Česku extrémně oblíbení, na podzim vyprodali Flédu a pražské Roxy, a na mnohá přání se tak jako jediní vrací na Riviéru po roce. Američtí DOG EAT DOG přivezou nezničitelný street punk okořeněný saxofonem, Dan Bárta speciální program se svou nejpůvodnější kapelou ALICE, určený letos jen pro několik festivalů, TATA BOJS novou vizuální show a největší ikony tuzemského gothic rocku XIII.STOLETÍ v záři vatry oslaví 25.let na scéně. Příležitost dostanou přední mladé progresívní kapely QUEENS OF EVERYTHING, THE ATAVISTS a tradičně vítězové talentové soutěže STAROBRNO ROCK BATTLE – METREM NA ČARODĚJÁLES. Speciální atmosféru dotvoří statické i pohyblivé skulptury a artefakty a vyhlášení nejúžasnější příchozí čarodějnice.

Jak jste si zajisté všimli, v rámci umocnění desetiletého jubilea proběhl kompletní redesign akce. Snad se vám líbí stejně jako nám 🙂

ORGANIZAČNÍ ŘÁD A POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

 • Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za újmu na zdraví ani za škody způsobené na věcech.
 • Osobám mladším 12 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • Do areálu není dovoleno vnášet jakékoliv nápoje, PET láhve, deštníky (proti dešti povoleny pouze pláštěnky), skleněné láhve, plechovky, zbraně, nože, nůžky, tyče na vlajky
  a jiné kovové či dřevěné předměty a další předměty, které by mohly být pořadatelem označeny za nebezpečné.
  Pořadatel si vyhrazuje právo osobní bezpečnostní kontroly!
 • Focení v areálu je povoleno! Není povoleno fotit pod pódiem za zábranami (vyjma akreditovaných fotografů) či ve vyhrazených prostorech pro účinkující, produkční a technický tým.
 • Pořadatel a umělci si vyhrazují právo filmového, video a televizního záznamu koncertu a atmosféry festivalu.
  Návštěvník zaznamenaný na dokument může být dále zveřejňován bez dalšího upozornění a finanční náhrady.
 • Padělání vstupenek je nepřípustné a trestá se podle zákona!
 • Návštěvníci musí respektovat pokyny pořadatelů a pořádkové služby!
 • Festival se koná za každého počasí.
 • Změna programu není důvodem k vrácení vstupného.